XX Niedziela Zwykła - 18.08.2024

1. W modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach z naszej parafii, którzy wracają dzisiaj z sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej.

2. Dziękuję za przyniesione do poświęcenia bukiety: kwiatów i ziół w Uroczystość Matki Bożej Zielnej. Paniom Beacie Stępskiej i Bożenie Skrzyńskiej za wykonany duży bukiet przed ołtarzem oraz wszystkim, którzy podzielili się tym, co do tej dekoracji było potrzebne. Ponadto Stowarzyszenie SUKCES dziękuje za okazaną pomoc, by powstał bukiet na konkurs, który odbył się w Morawicy.

3. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Małgorzacie Łołka, Jolancie Boroń, Magdalenie Sobesto-Wiejak, a także małżonkom Monice i Markowi Nosal oraz Karolinie i Robertowi Ceterom.

5. Standardy Ochrony Małoletnich w wersji elektronicznej pełnej i skróconej są na stronie internetowej naszej parafii, w wersji papierowej pełnej i skróconej w kancelarii i zakrystii.

6. Zbiórka osób zapisanych na całodzienną pielgrzymkę do grobu i miejsca śmierci nowego bł. ks. Michała Rapacza oraz sanktuariów Matki Bożej w: Paczółtowicach, Czernej, Płokach i Trzebini - 22.08 /czwartek/ o godz. 8:00 na parkingu przed kościołem. Msza św. będzie w Paczółtowicach.

7. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na prace w parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, także za wpłacane na konto parafialne.

8. W Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z przeorem Ojców Dominikanów o św. Jacku. W wakacyjnym cyklu wędrówek – sanktuarium Dobrego Jezusa w Bradze w Portugalii.

9. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Jana Eudesa, kapłana
  • Wtorek - św. Bernarda, opata doktora Kościoła
  • Środa - św. Piusa X, papieża
  • Czwartek - NMP Królowej
  • Piątek - św. Róży z Limy
  • Sobota - św. Bartłomieja, apostoła

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów