XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2019

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach. Adoracja w przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca września będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.

2. Już we wrześniu czekają nas ważne wydarzenia – rozpoczęcie nowego roku szkolnego – 02.09 oraz sakrament bierzmowania (20.09), którego naszej młodzieży udzieli J. Eks. Ks. Bp Janusz Mastalski, spotkanie dla rodziców będzie 02.09 po Mszy św. wieczornej a dla młodzieży w przyszłym tygodniu w środę (04.09) po Mszy św. wieczornej. Planowana jest, jak co roku, pielgrzymka parafialna – warto poznawać różne sanktuaria maryjne – tym razem wyjazd będzie do Tuchowa i Odporyszowa – znanych sanktuariów maryjnych diecezji tarnowskiej. Jest ona planowana w ostatnią sobotę września – zapisy w zakrystii kościoła. Zachęcam również młodzież bierzmowaną i ich bliskich do pielgrzymowania, jako dziękczynienie za dar sakramentu bierzmowania. Szczegóły podam w przyszłym tygodniu.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W gościu niedzielnym o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i chęć uderzenia w istotę sakramentu spowiedzi. „Raczej pójdę do więzienia, niż złamię tajemnicę spowiedzi” – deklaruje jeden z australijskich arcybiskupów, czy też o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną. Polecam lekturę.

4. Msze św. w tym tygodniu tylko w czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

5. Dziękuję sprzątającym kościół: paniom Zofii Pysno, Paulinie Stachowskiej oraz Piotrowi Łączyńskiemu  i panu Marianowi Janas.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 VIII – Matka Boża Częstochowska,
  • 27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.