XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2024

1. Kończy się czas wakacyjnych urlopów. Msze św. w niedziele miesiąca września o godz. 8:00, 10:00; 11:30.

2. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. W środę o godz. 17:30 - Wypominki, następnie Msza św. za zmarłych.

4. W piątek zapraszam na Mszę św: pielgrzymów na Jasną Górę, do Kalwarii Zebrzydowskiej, dzieci, młodzież i dorosłych uczestniczących w rekolekcjach wakacyjnych, dniach skupienia, uczestników pielgrzymki do miejsca męczeństwa i relikwii bł. ks. Michała Rapacza oraz sanktuariów maryjnych i wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu za bezpiecznie przeżyty czas.

5. Msza św. dziękczynna w intencji Pielgrzymów, którzy nawiedzili miejsca śmierci i relikwii bł. ks. Michała Rapacza oraz sanktuaria maryjne będzie 16.02 o godz. 10:00.

6. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w przyszłą niedzielę o godz. 11:30. Zapraszam uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli z naszej parafii. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Agacie Sobesto, Sylwii Polakiewicz, panu Tadeuszowi Taborskiemu, a także małżonkom: Marcie i Stanisławowi Wierzbickim oraz Annie i Jackowi Łowickim.

8. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby związane z dalszymi pracami przy kościele. Bóg zapłać za składane ofiary, także za wpłacane na konto parafialne.

9. W Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z przewodniczącym KomisjiWychowaniu Katolickiego o tym, jak przeciwstawić się niezgodnemu z prawemrozporządzeniu minister edukacji o ograniczeniu szkolnej katechezy, artykułyo Jasnogórskiej Ikonie. W wakacyjnym cyklu wędrówek - sanktuarium CzarnejMadonny we Francji

10. Dla najmłodszych nowy numer miesięcznika Staś, a w nim: spotkaniaz Pismem św, gry, konkursy, plan tygodnia.

11. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • Wtorek - św. Moniki
  • Środa - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek - męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów