XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2023

1. Kończy się czas wakacyjnych urlopów. Msze św. w niedziele miesiąca września o godz. 8:00, 10:00; 11:30.

2. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. W środę Msza św. za zmarłych i modlitwa wypominki.

4. W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Będzie spowiadał także drugi kapłan. Rodziców proszę, by zadbali o sakramentalne rozpoczęcie przez swoje dzieci nowego roku szkolnego. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zapraszam w ten dzień: pielgrzymów na Jasną Górę, do Kalwarii Zebrzydowskiej, dzieci, młodzież i dorosłych uczestniczących w rekolekcjach wakacyjnych, dniach skupienia i wszystkich wypoczywających na wakacjach. Niech to będzie okazja do dziękczynienia Panu Bogu za bezpiecznie przeżyty czas.

5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I - sobotę od godz. 9:00.

6. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w przyszłą niedzielę o godz. 10:00. Zapraszam uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli z naszej parafii. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy I.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie dla pań: Barbary Steczko, Agnieszki Adamczyk, Elżbiety Pająk i Iwony Królikowskiej-Pac.

8. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby związane z dalszymi pracami przy kościele. Bóg zapłać za składane ofiary, także za wpłacane na konto parafialne.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze przeczytać można m.in. artykuły o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień. Ponadto osobiste świadectwa o znaczeniu w życiu ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

10. Dla najmłodszych nowy numer miesięcznika Staś, a w nim wyprawka do przedszkola – gra planszowa. Do gazety dołączone są też naklejki na zeszyty.

11. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Męskiego Oblężenia na Jasnej Górze w dniu 23.09.2023. Dokładne informacje na plakacie.

12. Komendant Powiatowy Policji w Krakowie oraz Wójt Gminy Liszki zapraszają do udziału w debacie pt „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”, która odbędzie się 29.08.2023r o godz. 17:30 w remizie OSP w Kaszowie.

13. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Augustyna, biskupa
  • Wtorek - męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • Piątek - św. Bronisławy, dziewicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów