XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy. Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta  z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 8.00 rano, potem uroczyste rozpoczęcie w szkole. Zachęcam już dziś do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź jutro pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.30 Msza św. wieczorna o godz. 18.00 a po niej spotkanie dla rodziców młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania w tym roku, który będzie udzielony przez ks. Biskupa Janusza Mastalskiego. 20.09. br. o godz. 18.00. Spotkanie dla młodzieży przyjmującej ten sakrament w środę 04.09. po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

5. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00 a Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca odmawiając Litanię Loretańską i akt zawierzenia Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

7. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. A w Gościu Niedzielnym o egzorcyzmach i o 95 - letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę oraz o Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Magdalenie Gębara, Janinie Kowalik, Stanisławie Przebinda oraz Irenie Stopa.

9. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00

10. Jak co roku w miesiącu październiku zachęcam do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do różnych sanktuariów maryjnych. W tym roku odwiedzimy Tuchów (znane sanktuarium diecezji tarnowskiej oraz Odporyszów. Odbędzie się ona jednak w pierwszą sobotę października 28.09.2019. Zapisy w zakrystii kościoła.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.