XXII Niedziela Zwykła - 03.09.2023

1. Msze św. w niedziele miesiąca września o godz. 8:00, 10:00; 11:30. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10:00 uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego wraz z modlitwą w intencji: uczniów, rodziców, nauczycieli i katechetów.

2. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta

4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie dla pań: Janiny Sobesto, Ewy Żołnierczyk, Krystyny Gruca i Doroty Sikora.

5. Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 6.458,00 zł. W tym w 26 podpisanych kopertach było 4.450,00 zł. Bóg zapłać także za ofiary wpłacane na konto parafialne.

6. Msza św. w intencji Pielgrzymów i Ich Rodzin - jako dziękczynienie za nawiedzenie sanktuariów w: Leśniowie, Mstowie, Przyrowie - św. Annie i na Jasnej Górze będzie 19.10 /czwartek/ o godz. 18:00.

7. W imieniu Przewodniczącego Episkopatu Polski ds. Misji ks. bp. Jana Piotrowskiego, dyrektor MIVA Polska wyraża wdzięczność za złożone ofiary na zakup środków lokomocji dla misjonarzy w kwocie 970,50 zł podczas święcenia pojazdów w dniu św. Krzysztofa. Dyplom wdzięczności dla naszej Parafii znajduje się w gablotce przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8. Rektor WSD AK informuje, że do 08.09 trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej seminarium-rakow.pl w zakładce Rekrutacja oraz w kancelarii parafialnej.

9. Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM, Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami osobom, które w dniach 6-8.09 nawiedzą miejsca związane ze św. Stanisławem na Wawelu lub na Skałce.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W numerze przeczytać można m.in. artykuły: o radzeniu sobie ze stresem, o realizacji przykazania miłości.

11. Jest nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny, z historią rodziny Ulmów, których beatyfikacja będzie w przyszłą niedzielę. Do numeru dołączony jest magnes - zakładka z wizerunkiem nowych błogosławionych.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - bł. Sióstr Nazaretanek z Nowogródka, dziewic i męczennic
  • Czwartek - św. Melchiora Grodzickiego, kapłana i męczennika
  • Piątek - święto Narodzenia NMP
  • Sobota - bł. Anieli Salawy, dziewicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów