XXII Niedziela Zwykła - 1.09.2024

1. Dzisiaj 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o Obrońcach naszej Ojczyzny, którzy oddali swe życie broniąc niepodległości.

2. Msza święta dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli na rozpoczęcie roku szkolnego dzisiaj o godz. 11:30.

3. Msze św. w niedziele miesiąca września o godz. 8:00, 10:00; 11:30. W dni powszednie we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

4. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Rodziców proszę, by zadbali o sakramentalne rozpoczęcie przez swoje dzieci nowego roku szkolnego. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I - sobotę od godz. 9:00.

7. Jedna tura sprzątania kościoła w naszej parafii trwała 44 tygodnie, w tym 2 tygodnie o porządki dbali rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. Wszystkim, którzy znaleźli czas i chęci lub gdy nie mogli być osobiście prosili o zastępstwo za siebie, składam serdeczne podziękowanie. Proszę, zwłaszcza tych, którzy nie byli do sprzątania, by włączyć się aktywnie w przygotowanie świątyni na niedzielę. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Elzie Kuska, Katarzynie Suchan, Barbarze Matczyk, Elżbiecie Skrzypoń i Barbarze Rykała.

8. Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary. Zebrana kwota wyniosła: 5.843,00 zł. W tym w 23 podpisanych kopertach było 2.350,00 zł. Bóg zapłać także za ofiary wpłacane na konto parafialne.

9. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów w Hałcnowie, Wilamowicach i Bielanach koło Kęt w sobotę /21.09/. Zapisy w zakrystii, koszt 50 zł.

10. W Gościu Niedzielnym artykuł o zmianach, które czekają uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i katechetów w rozpoczynającym się roku szkolnym oraz o młodych ludziach zafascynowanych osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

11. Dla uczniów szkoły podstawowej wrześniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

12. Kalendarz liturgiczny:

• Wtorek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Środa - bł. Sióstr Nazaretanek z Nowogródka, dziewic i męczennic
  • Sobota - św. Melchiora Grodzickiego, kapłana i męczennika

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów