XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2022

1. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Edycie Saługa, Zofii Kapusta, Barbarze Ziomek, Krystynie Nowak i Ewie Burzyńskiej.

2. Msze św. w niedziele września o godz: 8:00, 10:00 i 11:30.

3. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7:00; natomiast pozostałe dni o 18:00.

4. W środę Msza św. za zmarłych i modlitwa wypominki.

5. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę o 19:15.

6. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w I piątek miesiąca o godz. 18:00. Od godz. 17:00 możliwość spowiedzi św. Będzie spowiadał także drugi kapłan. Rodziców proszę, by zadbali o sakramentalne rozpoczęcie przez swoje dzieci nowego roku szkolnego.

7. Z racji I soboty miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00

8. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby związane z dalszymi pracami przy kościele. Bóg zapłać za składane ofiary, także za wpłacane na konto parafialne.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, przeczytać można m.in. o tym jak patrzeć na cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, a także o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami: Jezusa, Maryi i świętych.

10. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z artykułem o siostrze Jadwidze, która służyła w amerykańskiej armii zanim została albertynką. Dla najmłodszych nowy numer miesięcznika Staś, a w nim plan lekcji oraz naklejki na zeszyty.

11. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów Podkarpacia: Blizne i Stara Wieś w dniu 15.09.2022r. /czwartek/. Szacowany koszt pielgrzymki 160 zł (w zależności od ilości osób); w cenie: przejazd, zwiedzanie w każdym miejscu z miejscowymi przewodnikami oraz ciepły posiłek. Zapisy u pani Beaty w sklepie.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • Czwartek - bł. Bronisławy, dziewicy
  • Sobota - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła

 Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów