XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021

1. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży i wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Annie Grzesiak, Katarzynie Królik-Tyrka, Annie Banachowicz.

2. Dzisiaj po Mszach św. słowo dotyczące spotkań „Mężczyźni św. Józefa”.

3. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź św.

  • dla dzieci klas IV – VII w poniedziałek od 16:00
  • dla klas VIII i młodzieży we środę od godz. 16:30.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę 1 września o 18:00. Zapraszam dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli.

4. Pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji I-soboty miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać dzisiaj w zakrystii.

5. Bóg zapłać za ofiary na pomnik śp. pierwszego Ks. Proboszcza naszej parafii. Rodzina ks. Józefa wybrała pomnik i czekamy na wycenę z zakładu kamieniarskiego.

6. Ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza na XXIX Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 5 września 2021. Droga Krzyżowa o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. O 11:30 Msza św. w intencji rodzin i małżeństw.

7. W ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego przez dwie najbliższe soboty zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 17:00. W sobotę 4 września modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe Kobiet. Zelatorki proszę o podejście do zakrystii dzisiaj po Mszach św.

7. Policja ostrzega przed oszustami – apelując o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, które namawiają do wypłacenia i przekazania pieniędzy. Należy zawsze zadzwonić do zaufanej osoby. O próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informować Policję dzwoniąc na numer 112.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in.:

  • o tym jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu
  • do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

Jest też wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

10. Z kalendarza liturgicznego:

  • Środa – bł. Bronisławy dziewicy
  • Piątek – św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła
  • Sobota - bł. męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek – sióstr Nazaretanek z Nowogródka


Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej