XXII Niedziela Zwykła - 30.08.2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Dzieci i młodzież zapraszam na mszę św. wieczorną o godz. 18.00. 

3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

4. W środę modlimy się za przyczyną św. Jana Pawła II. Wszystkie intencje rozpoczynającego się nowego roku szkolnego powierzajmy jego wstawiennictwu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Możliwość spowiedzi przez cały tydzień pół godz. przed mszą św. od godz. 17.00. Msze św. w tym tygodniu o godz. 18.00. a po nich próby dla dzieci klasy IV, które w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 przyjmą  po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św.

Codziennie od 17.30 przez cały tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę i parafię. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

6. W sobotę odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Wieczorem modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi.

W czwartek podczas Mszy Świętej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.00. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, a także do udziału w Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Stanisławie Kumerskiej, Marii Stopa, Barbarze Kapusta, Katarzynie Konstanty i Apolonii Marmulewicz.

8. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym m. in. o potrzebie bardziel ludzkiego podejścia do medycyny, czy komentarza do wybranych myśli św. Augustyna. Polecam lekturę.

9. Dzisiejsza składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

Zaproszenie na XXVIII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej
do Kalwarii Zebrzydowskiej

          Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona 13 września 2020 r., pod hasłem: „Człowiek jest powołany do pełni życia”.

          Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej  z rozważaniami państwa Kingi i Krzysztofa Koehlerów – małżeństwa z Krakowa, o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

          W tym roku wyjątkowo, z powodu epidemii, prosimy o przywiezienie ze sobą swojego ziarna, które po Mszy św. zostanie pobłogosławione przez Księdza Arcybiskupa. Osoby chore i starsze, które nie będą mogły przybyć do Kalwarii, mogą uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem transmisji online realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie ( https://wdr.diecezja.pl).

          Serdecznie zapraszamy i liczymy na spotkanie w domu naszej Kalwaryjskiej Pani.