XXIII Niedziela Zwykła - 04.09.2022

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Bernadetty Dominiarczyk, Łucji Kapusty, Katarzyny Różańskiej, Karoliny Zawackiej i Anny Połyniak. Podziękowania dla panów: Tadeusza Kowalika, Roberta Kowalika, Ryszarda Paliś, Mateusza Roska za prace przy kościele i cmentarzu.

3. Msze św. w niedziele września o godzinie: 8:00, 10:00 i 11:30, natomiast w dni powszednie: wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o 18:00.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

5. Rodziców osób przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, którzy nie byli na spotkaniu w ostatnią środę proszę o kontakt po Mszach świętych.

6. Spotkanie przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania w tym tygodniu będzie we środę i piątek o godz. 19.30. Obecność obowiązkowa.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkęinwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 6.797 zł. W tym w 30 podpisanych kopertach było 3.000,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

8. Dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkoły średniej pragnącą chwalić Pana Boga śpiewem zapraszam na spotkanie w trzecią niedzielę miesiąca tj. 18 września o godz. 9.15

9. XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej - 11.09.2022r.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, przeczytać można m.in. o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I.

11. W związku z nadchodzącym grzewczym okresem i zakupem oleju opałowego proszę w miarę możliwości o ofiary na ten cel w przyszłym tygodniu.

12. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuariów Podkarpacia: Blizne i Stara Wieś w dniu 15.09.2022r. /czwartek/. Szacowany koszt pielgrzymki 160 zł (w zależności od ilości osób); w cenie: przejazd, zwiedzanie w każdym miejscuz miejscowymi przewodnikami oraz ciepły posiłek. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych.

13. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa - św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
  • Czwartek - Święto Narodzenia NMP
  • Piątek - bł. Anieli Salawy, dziewicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów