XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2021

1. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży i wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Helenie Dominiarczyk, Renacie Marczak, Joannie Paliś, Izabeli Paliś. 

2. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Po przeliczeniu przez Przedstawicieli Rady Parafialnej zebrane ofiary wpłacono na konto parafialne. Kwota wyniosła 5842,23 zł. W tym w 23 podpisanych kopertach złożono 2350,00 zł. Bóg zapłać także za ofiary wpłacane na konto parafialne.

3. We środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, natomiast w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

4. W czwartek o godz. 16.00 zapraszam mężczyzn do pomocy przy uporządkowaniu piwnic kościoła i wyniesienie złomu.

5 Trwa duchowe przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego w najbliższa sobotę zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 17:00. Modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe Mężczyzn. Zelatorów proszę o podejście do zakrystii dzisiaj po Mszach św.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla chętnych, którzy chcieliby działać w grupie „Mężczyźni św. Józefa”.

7. Za 2 tygodnie składka przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego do kościoła na początek okresu grzewczego.

8. Wójt Gminy Liszki informuje o Pikniku Lisieckiego organizowanym przez Fundację Przestrzeń Rozwoju w dniu 12 września 2021 r. w Liszkach. Organizatorzy proszą o parkowanie samochodów w tym dniu przy Cmentarzu parafialnym w Liszkach. Dodatkowo w czasie Pikniku będzie możliwość szczepienia przeciwko COVID w SPZOZ Liszki.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in.:

  • Eucharystia – ocali świat, czyli o Kongresach Eucharystycznych
  • o sytuacji chrześcijan w Afganistanie

Natomiast w zakrystii jest do nabycia Gość Extra – poświęcony Prymasowi Tysiąclecia i Matce Róży Czackiej.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Olgę Firlej z Jeziorzan. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie…

11. Z kalendarza liturgicznego:

  • Wtorek –św. Melchior Grodzieckiego – kapłana i męczennika
  • Środa –święto Narodzenia NMP
  • Czwartek -bł. Anieli Salawy, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej.