XXIII Niedziela Zwykła - 06.09.2020

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. Serdecznie zapraszam na środową modlitwę za przyczyną św. siostry Faustyny po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Dziękuję rodzicom dzieci klasy IV za przygotowanie kościoła i posprzątanie – dziś w naszej parafii uroczysta I Komunia św. A panu Tomaszowi Makowskiemu ze Ściejowic serdecznie dziękuję za wykonanie i montaż parapetów do wymienionych okien na chórze oraz ofiarę rodziców dzieci komunijnych.

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i parafii za przyczyną św. Jana Pawła II.