XXIII Niedziela Zwykła - 09.09.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego.

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. Dziękuję sprzątającym kościół, paniom: Karolinie Ryskala, Genowefie Trojan, Urszuli Bieleckiej, Marii Tyrała, Barbarze Krawczyk.

5. W Gościu niedzielnym o 95. Jubileuszu istnienia Gościa Niedzielnego oraz pierwsza odsłona nowego działu pt. „Cztery strony kobiety”. Polecam lekturę. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla najmłodszych. Polecam lekturę.

7. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

8. Pielgrzymka do Wadowic (z okazji zbliżającej się 40 rocznicy wybory Jana Pawła II) oraz do Kalwarii odbędzie się 6 października. Zapisy w zakrystii.

9. Pani Sołtys wsi Jeziorzany oraz Rada Sołecka zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Remizie OSP. W zebraniu weźmie udział Wójt Gminy Liszki.