XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2023

1. Msze św. w niedziele miesiąca września o godz. 8:00, 10:00; 11:30.

2. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny.

4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie dla pań: Anny Raputa, Joanny Janas, Patrycji Stopa, Anny Stawowskiej i Julii Stawowskiej.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szego spotkania z Panem Jezusem w spowiedzi i Komunii świętej.

6. W przyszłą niedzielę 31 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 9:00, Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 11:30.

7. Także w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na cele duszpasterstwa młodzieży w parafii i dekanacie

8. Parafia w Kaszowie zaprasza na modlitewne spotkania w intencji Ojczyzny. Dokładne informacje na plakacie w gablotce przy drzwiach wejściowych.

9. Msza św. w intencji Pielgrzymów i Ich Rodzin - jako dziękczynienie za nawiedzenie sanktuariów w: Leśniowie, Mstowie, Przyrowie - św. Annie i na Jasnej Górze będzie 19.10 /czwartek/ o godz. 18:00.

10. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w najbliższą sobotę  tj. 16 września na nowy rok modlitwy. O godz. 18:00 Msza Św. a następnie różaniec w intencji Ojczyzny, osób uzależnionych i niosących im pomoc. Msza Św. i różaniec będą odbywały się w 2 soboty miesiąca. Tegoroczne rozpoczęcie  przesuniętę jest z powodu wczorajszej pielgrzymki KWC i Domowego Kościoła na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Warto nabyć ten numer w objętości 100 stron wydany na Jubileusz 100-lecia istnienia Gościa Niedzielnego. Do gazety dołączony jest dodatek z okazji dzisiejszej beatyfikacji rodziny Ulmów.

12. Jest nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny, z historią rodziny Ulmów. Do numeru dołączony jest magnes - zakładka z wizerunkiem nowych błogosławionych.

13. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - Najświętszego Imienia Maryi
  • Środa - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • Piątek - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • Sobota - św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów