XXIII Niedziela Zwykła - 8.09.2024

1. Dzisiaj Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. W środę po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

3. Ministrantów i lektorów wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie w środę po Mszy św.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szego spotkania z Panem Jezusem w spowiedzi i Komunii świętej.

5. W imieniu Przewodniczącego Episkopatu Polski ds. Misji ks. bp. Jana Piotrowskiego, dyrektor MIVA Polska wyraża wdzięczność za złożone ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy w kwocie 1.404,70 zł, podczas święcenia pojazdów w dniu św. Krzysztofa. Dyplom wdzięczności dla naszej Parafii znajduje się w gablotce przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

6. Dziękuję tym rodzicom, którzy w I - piątek miesiąca zatroszczyli się, by dzieci przystąpiły do Spowiedzi św. i Komunii św.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Monice Paciorek, Izabeli Zelek, Lenie Zelek, Marii Madej i Barbarze Soleckiej.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów w Hałcnowie, Wilamowicach i Bielanach koło Kęt w sobotę /21.09/. Zapisy w zakrystii, koszt 50 zł.

9. W Gościu Niedzielnym rozmowa z Przeorem Kamedułów nt. sensu istnienia zakonów o bardzo surowej regule. Artykuły o sanktuariach Matki Bożej Sokalskiej oraz w Wiślicy.

10. Jest też nowy numer Historii Kościoła w cenie 12 zł.

11. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • Czwartek - Najświętszego Imienia Maryi
  • Piątek - św. Jana Chryzostom, biskupa i doktora Kościoła
  • Sobota - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów