XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

1. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Władysławy Karaś, Ewy Rosek, Katarzyny Dyda, Karoliny Karaś, Dominiki Sobesto, Balbiny Sobesto. Podziękowania dla panów: Tadeusza Kowalika, Jacentego Przebindy, Edwarda Soleckiego, Dariusza Wąsiołka za prace przy kościele w tym tygodniu.

2. Msze św. w niedziele września o godzinie: 8:00, 10:00 i 11:30, natomiast w dni powszednie: wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o 18:00.

3. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary przeznaczone na zakup oleju opałowego.

4. Rada Konferencji Episkopatów Europy zaprasza do wspólnej modlitwy ramach inicjatywy Dzień Modlitw za Ukrainę - 14.09 /środa/. W parafiach Archidiecezji Krakowskiej odprawione zostaną nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W naszej parafii o 17:30. Po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny.

5. Spotkanie przygotowujących się do Bierzmowania - 14.09 /środa/ o 19:30.

6. Zapraszam dzieci i młodzież, pragnącą uczestniczyć w spotkaniach Oazy. Pierwsze spotkanie będzie 18.09 /niedziela/ po Mszy św. o 11:30. W ten dzień przypada Dzień Modlitw za Młodzież. Związana jest z nim zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na cele duszpasterstwa młodzieży w parafii i dekanacie.

7. Również w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka przez wolontariuszy na terapię genową dla ośmiomiesięcznego Oliwiera chorego na SMA.

8. W przyszły poniedziałek - 19.09 po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.

9. Dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkoły średniej pragnącą chwalić Pana Boga śpiewem zapraszam na spotkanie w czwartą niedzielę miesiąca tj. 25.09 o godz. 9:15

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim dodatek specjalny - poradnik jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać z internetu oraz jak je chronić przed zagrożeniami wirtualnego świata.

11. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do sanktuariów maryjnych Podkarpacia 15.09 /czwartek/ o godz. 7:00. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

12. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - Najświętszego imienia Maryi
  • Worek - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • Środa - Podwyższenia Krzyża Świętego
  • Czwartek - NMP Bolesnej
  • Piątek - św. Korneliusza i Cypriana, męczenników

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów