XXIV Niedziela Zwykła - 12.09.2021

1. Panu Bogu składamy dziękczynienie za dar nowych błogosławionych ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenia wizerunku nowego błogosławionego.

W środę i piątek w ramach dziękczynienia za beatyfikację zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu o 17.30. Dziękuję Różom Mężczyzn za wczorajsze prowadzenie różańcowej modlitwy.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Helenie Sroka, Stanisławie Skowronek, Annie Śmiech, Anecie Suchockiej, Dorocie Drobisz. 

3. Serdeczne podziękowanie dla 1 pani i 20 mężczyzn za pomoc w usunięciu złomu, a p. Stefanowi Kapusta za transport. Jako parafia otrzymaliśmy 2.648 zł. Również dziękuję Oazie Rodzin za porządki na chórze kościoła.

4. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 spotkanie Mężczyzn św. Józefa i tych, którzy chcieliby włączyć się w działalność tej grupy.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny..

6. W sobotę na Mszę św. o 18.00 zapraszam uczniów klas: I szk. średniej, VIII oraz VII rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 - Młodzież Oazowa zaprasza uczniów klas 4-8 i szk. średniej na spotkanie oraz ciekawe wykorzystanie czasu.

8. Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. – w przyszłą środę /22.09/ po Mszy św. wieczornej.

9. Zapraszam na pielgrzymkę 28.09 /wtorek/ do sanktuariów na Górę Św. Anny i Prudnika – miejsca internowania ks. Prymasa. Koszt około 80 zł, w zależności od ilość osób, zapisy w zakrystii.

10. Za tydzień składka przeznaczona na zakup oleju opałowego do kościoła na początek okresu grzewczego.

11. Gminne Biuro Spisowe w Liszkach informuje o mobilnych punktach spisowych. Dokładne informacje w gablotce.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

  • o nowych błogosławionych
  • o wartości Krzyża Chrystusowego w naszym życiu

Natomiast w zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy Gość Extra – poświęconego Prymasowi Tysiąclecia i Matce Róży Czackiej.

13. Z kalendarza liturgicznego:

  • Wtorek –     święto Podwyższenia Krzyża świętego
  • Środa –        Matki Bożej Bolesnej
  • Czwartek –św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
  • Sobota - św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej.