XXIV Niedziela Zwykła - 14.09.2024

W SOBOTY 21.09.24 ORAZ 28.09.2024
MSZA ŚW. W NASZEJ PARAFII

PRZENIESIONA JEST Z GODZ. 18:00 NA GODZ. 7:00

1. W środę po Mszy św. modlitwa za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

2. Rodziców dzieci rocznicowych, które w tym roku przystąpiły do I-Komunii św. zapraszam na spotkanie w środę po Mszy św.

3. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Rodziców osób, które rozpoczynają drugi rok przygotowania do Bierzmowania.

4. Dzieci i młodzież pragnącą chwalić Pana Boga w ramach Scholii zapraszam w imieniu prowadzących na pierwsze spotkanie po wakacjach w przyszłą niedzielę, /22.09/ o godz. 9:15. Próby Scholii będą w IV niedziele miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Modlitwy za Młodzież, zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na cele duszpasterstwa młodzieży w parafii i dekanacie.

6. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na różaniec w intencji osób uzależnionych i niosących im pomoc w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Beacie Długopolskiej, Edycie Kłaput, Grażynie Nowak, Monice Pacułt, Magdalenie Łężniak i Jadwidze Gruca.

8. Wyjazd z parkingu przed kościołem na pielgrzymkę do sanktuariów w Hałcnowie, Wilamowicach i Bielanach koło Kęt w sobotę /21.09/ godz. 8:30. Jest jeszcze 8 wolnych miejsc.

9. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o tym, jakie zasady prawne regulują obecność krzyża w przestrzeni publicznej w krajach europejskich, a także o sprawie ks. Olszewskiego.

10. Jest jeszcze nowy numer Historii Kościoła w cenie 12 zł.

11. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa
  • Wtorek - św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  • Środa - św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • Czwartek - św. Januarego, biskupa
  • Piątek - św. męczenników, Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Jego Towarzyszy
  • Sobota - św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

Organizatorzy Ósmego Męskiego Oblężenia Jasnej Góry w dniu 28.09.2024r. pod hasłem „Mężczyzna Modlitwy” zapraszają mężczyzn z naszej parafii na pielgrzymkę, wspólną modlitwę i umocnienie wiary. Zapisy i informacje telefoniczne: 696-003-111 lub 504-016-097, adres mailowy oblezenie@mezczyzni.net