XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023

1. Dzisiaj Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W dniu dzisiejszym mija 84 rocznica napaści sąsiada ze wschodu na naszą Ojczyznę. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach, którzy oddali życie za Ojczyznę.

2. Msze św. w niedziele miesiąca września o godz. 8:00, 10:00; 11:30.

3. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

4. Przy kościele prowadzona jest dzisiaj kwesta na rzecz Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w parafii i dekanacie.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Oazowe z animatorami. Serdecznie zapraszam dzieci począwszy od klasy IV.

7. Także w piątek po Mszy św. o godz. 19:00 pierwsza zbiórka dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

8. Dzieci i młodzież pragnącą chwalić Pana Boga w ramach Scholii zapraszam w imieniu prowadzących na pierwsze spotkanie po wakacjach w przyszłą niedzielę, tj. 24.09 o godz. 9:15. Próby Scholii będą się odbywać w IV niedziele miesiąca.

9. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Dziękuję za ofiary wpłacane na konto parafialne.

10. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. Serdeczne podziękowanie dla pań: Agnieszki Wiemer, Zofii Steczko, Agnieszki Gruca oraz dla pana Mariusza Łęckiego. Dziękuję za prace przy kościele w tym tygodniu panom: Tadeuszowi Kowalikowi i Jacentemu Przebindzie.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Warto przeczytać artykuły o: świadectwach chrześcijańskich mówiących o odnalezieniu Chrystusowego Krzyża przesz św. Helenę, a także o otwierającym się Muzeum Historii Polski.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • Wtorek - św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Jego Towarzyszy
  • Czwartek - św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • Piątek - bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • Sobota - św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów