XXV Niedziela Zwykła - 22.09.2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. W środę Msza św. i modlitwy za wypominanych o godz. 18.00.

3. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu młodzieży bierzmowanej, a w tym tygodniu paniom Barbarze Dominiarczyk, Aleksandrze Nowak, Stanisławie Kumerskiej, Apolonii Marmulewicz i Marii Stopa.

3. W ubiegły  piątek ks. Bp. Janusz Mastalski udzielił sakramentu bierzmowania 47 młodym ludziom z naszej parafii. Bóg zapłać za dar ołtarza – Ewangeliarz.

4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, w którym o tym, jak rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 roku a ponadto rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą.

5. W sobotę nasza parafialna pielgrzymka do Tuchowa i Odporyszowa – po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne. W Tuchowie zostanie odprawiona Msza św. za bierzmowanych i ich bliskich zamówiona przez pana Karola Białek.

6. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00.

7. Został złożony wniosek w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach planowanej termomodernizacji.

8. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IX –  św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.