XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022

1. Dzisiaj przypada 44 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Z racji XXII Dnia Papieskiego przed kościołem ofiara do puszek przeznaczona na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – wspierająca edukację uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce.

2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o 17:30, w niedzielę o 15:00. Zapraszam do modlitwy w kościele, a kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

3. Msze św. w niedziele października o godzinie: 8:00, 10:00 i 15:30. W dni powszednie o 18:00.

4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Celiny Boroń, Marzeny Gruca, Krystyny Przebinda, Danuty Królik i Grażyny Grzesiak. Podziękowania dla pani Stanisławy Sobesto za pielęgnację kwiatów wokół kościoła

5. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

6. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci, które pragną śpiewem chwalić Pana Boga. Próba śpiewu z osobami prowadzącymi o godz. 9.15.

7. Sołtys wsi Jeziorzany zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 do Remizy OSP Jeziorzany na zebranie w sprawie budowy mostu. Na zebraniu będą przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, władze Powiatu Krakowskiego oraz Wójt Gminy Liszki.

8. W zakrystii można składać wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa - wypominki.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – m.in. dodatek płyta Biblia audio z kolejnymi księgami Starego Testamentu. Jest jeszcze do nabycia w cenie 12zł - Gość Extra poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego Apostołce św. Faustynie.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • Wtorek - św. Łukasza, ewangelisty
  • Czwartek - św. Jana Kantego, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • Sobota - św. Jana Pawła II, papieża

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.