XXIX Niedziela Zwykła - 17.10.2021

1. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Annie Stopa, Edycie Nowak, Annie Murowańskiej, Zofii Janas, Annie Nowak oraz panom i lektorom, którzy usunęli odpady wielkogabarytowe z piwnic kościoła i plebanii.

2. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o 17.30, w niedziele o 15.00. Komu trudniej dotrzeć do kościoła zachęcam do odmawiania różańca w domu. Pamiętajmy, że odmówienie części różańca łączy się z łaską zyskania odpustu.

3. Msze św. w październiku w tygodniu o 18.00, w niedziele: 8.00, 10.30 i po nabożeństwie różańcowym.

4. Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary do puszek z okazji XXI Dnia Papieskiego. Zebrana kwota 996, 00 zł została przekazana Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej o godzinie 16.30 zapraszam małżonków do salki nad zakrystią na film o ratowaniu małżeństwa pt. FIREPROOF.

7. W zakrystii można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych połączona z tą modlitwą w każdą ostatnią środę miesiąca.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

• w 50 rocznicę beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbe o potędze miłości ocalającej życie
  • o pomocy migrantom niesionej przez przygraniczne parafie
  • o świętych nauczycielach, którzy wychowali świętych uczniów
  • o nawróceniu z islamu na katolicyzm redaktora naczelnego „New York Post”

9. Dla najmłodszych polecam listopadowy numer miesięcznika – ”Staś”

10. Z kalendarza liturgicznego:

• Poniedziałek - św. Łukasza, ewangelisty
  • Środa - św. Jana Kantego, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Piątek - św. Jana Pawła II, papieża

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.