XXIX Niedziela Zwykła - 18.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych
i świeckich. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii.

2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń
i narzędzie Bożych zwycięstw. W tygodniu w naszym kościele o godz.17.30 gromadzimy się na modlitwie różańcowej a po nim wieczorna Msza św. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

4. W środę po Mszy św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu – paniom Helenie Sroka, Annie Śmiech, Jadwidze Józefczyk, Danucie Janas i panom Władysławowi Rosek i Rafałowi Rosek.

7. Polecam lekturę Gościa Niedzielnego w którym m. in. o przyjmowaniu komunii św. na rękę oraz wyzwaniach dla Kościoła w okresie pandemii.

8. W zakrystii kościoła można składać na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki są do zabrania ze stolika z gazetami.

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.