XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

1. Obchodzimy dziś Dzień Modlitw za młodzież. Przy kościele prowadzona jest kwesta na rzecz Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Lucyny Kuć i Barbary Pyla oraz dla pana Tadeusza Kowalika. Podziękowania dla panów: Tadeusza Kowalika, Jacentego Przebindy i Dariusza Wąsiołka za prace przy kościele w tym tygodniu – za odczyszczenie i wymalowanie bram wjazdowych oraz zamontowanie lamp, które oświetlą przejście koło kościoła.

3. Msze św. w niedziele września o godzinie: 8:00, 10:00 i 11:30, natomiast w dni powszednie: wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o 18:00.

4. Dziś po Mszy św. o 11.30 zapraszamy osoby począwszy od klasy IV, na spotkania z animatorami w ramach Oazy dziecięco – młodzieżowej.

5. Także dzisiaj przy kościele wolontariusze prowadzą zbiórkę na terapię genową dla ośmiomiesięcznego Oliwiera chorego na SMA. Bóg zapłać za ofiary.

6. W środę po Mszy św. modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej.

7. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania proszę o posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę i zadbanie o wystrój na uroczystość.

8. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na zakup oleju opałowego, które pozwolą na częściowy jego zakup. Zebrana kwota to 3.316,00 zł.

9. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Dziękuję za wpłacane także na konto parafialne ofiary.

10. Dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkoły średniej pragnącą chwalić Pana Boga śpiewem zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę tj. /25.09/ o godz. 9:15.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w nim m.in. Biblia Audio – Księgi Historyczne, teksty o obecności wiary w życiu królowej Elżbiety II.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa - św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • Czwartek - bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej dziewicy
  • Piątek - św. o. Pio, kapłana

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów