XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2020

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. W ubiegły piątek w uroczystość św. Stanisława Kostki rozpoczęliśmy drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dzieci klasy VI, VII i VIII. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

3. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Przed kościołem zbiórka do puszek w dniu Migranta i Uchodźcy jako odpowiedź na apel Konferencji Episkopatu Polski.

4. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Ewie Berbeć, Aleksandrze Berbeć, Oldze Nędza i Szymonowi Nędza oraz Lucynie Żak-Elshahed.

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 18.00. Pół godz. przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę za przyczyną św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Msza św. z rozdaniem różańców dla dzieci klasy III naszej szkoły, a po niej krótkie spotkanie dla rodziców.

7. Przez cały tydzień Mężczyźni św. Józefa organizują modlitewne czuwania. Plan i harmonogram warsztatów do zabrania ze stolika z gazetami. Można uczestniczyć przez Internet.  W sobotę 26.09 – finał czuwania na Jasnej Górze od godz. 17.00 do 21.00.  Plan w gablocie.

8. Składka w przyszłą niedziele inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.