XXV Niedziela Zwykła - 22.09.2024

W SOBOTĘ 28.09.2024
MSZA ŚW. W NASZEJ PARAFII
PRZENIESIONA JEST Z GODZ. 18:00 NA GODZ. 7:00

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź.

2. KWC zaprasza na różaniec w intencji osób uzależnionych i niosących im pomoc dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00.

3. Msze św. w tym tygodniu we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7:00, pozostałe dni o godz. 18:00.

4. W środę o godz. 17:30 - Wypominki, następnie Msza św. za zmarłych.

5. W piątek podczas Mszy św. rozpoczęcie roku formacyjnego przez Oazę. Następnie spotkanie z animatorami w salce. Zapraszamy chętnych od klasy IV szkoły podstawowej oraz młodzież zwłaszcza przygotowującą się do Bierzmowania.

6. Także w piątek po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszam na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną.

7. Nie wszyscy rodzice potwierdzili w ostatni piątek rozpoczęcie drugiego roku przygotowania swoich dzieci do Bierzmowania. W przyszłą niedzielę proszę zainteresowanych o podejście do zakrystii po Mszach św.

8. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na kolejne prace w parafii. Dziękuję za ofiary wpłacane na konto parafialne.

9. Msza św. dziękczynna w intencji Pielgrzymów, którzy nawiedzili sanktuaria w dniu wczorajszym będzie /19.05/ o godz. 18:00, a za zmarłych z rodzin pielgrzymów /31.08/ o godz. 8:00.

10. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Katarzynie Żak, Bożenie Galos, Zofii Zajda, Małgorzacie Zemirek, Zuzi Kęsek, Irenie Kowalczyk.

11. W Gościu Niedzielnym raport o sytuacji na terenach powodziowych i o tym jak pomóc poszkodowanym, a także stanowisko Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie ks. Michała Olszewskiego

12. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana
  • Czwartek - św. Kosmy i Damiana, męczenników
  • Piątek - św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • Sobota - św. Wacława, męczennika

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

Organizatorzy Ósmego Męskiego Oblężenia Jasnej Góry w dniu 28.09.2024r. pod hasłem „Mężczyzna Modlitwy” zapraszają mężczyzn z naszej parafii na pielgrzymkę, wspólną modlitwę i umocnienie wiary. Zapisy i informacje telefoniczne: 696-003-111 lub 504-016-097, adres mailowy oblezenie@mezczyzni.net