XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022

1. Bóg zapłać dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania za wczorajsze sprzątanie kościoła. Podziękowania dla panów: Tadeusza Kowalika, Jacentego Przebindy za prace przy kościele w tym tygodniu, a dla pana Adama Kapusty za założenie parapetów w oknach nad zakrystią. 

2. Msze św. w niedziele października o godzinie: 8:00, 10:00 i 15:30. W tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7:00, pozostałe dni o 18:00.

3. Podczas kwesty prowadzonej na rzecz Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży złożono kwotę 702,00 zł. Część kwoty przeznaczona jest na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży parafialnej, a część diecezjalnej.

4. Wolontariusze prowadzący w ubiegłą niedzielę zbiórkę na terapię genową dla ośmiomiesięcznego Oliwiera chorego na SMA dziękują za życzliwość i ofiarność. Zebrana kwota jak informują wolontariusze wyniosła 2.302,00 zł. Bóg zapłać Wam za wrażliwość serca.

5. W środę po Mszy św. modlitwy za zmarłych Wypominki. 

6. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00 liturgiczne spotkania dla osób przystępujących się do sakramentu bierzmowania połączone z próbą.

7. W środę od 17:00 – 18:00 spowiedź św. dla bierzmowanych, bliskich i świadków. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp. Jan Zając we czwartek o godz. 18:00. 

8. Z racji I soboty miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9:00

9. Od najbliższej soboty rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W kościele nabożeństwa w dni powszednie o 17:30, w niedziele o 15:00. Proszę, by rodzice i dziadkowie prowadzili młode pokolenie na tę modlitwę. Jeśli ktoś nie może być w kościele, proszę o odmawianie różańca w domu. Ks. Arcybiskup prosi, by pierwszy dziesiątek ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Ojczyznę. 

10. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na potrzeby parafii. Dziękuję również za wpłaty bezpośrednio na konto parafialne.

11. Zarząd Województwa Małopolskiego do końca września przyjmuje zgłoszenia zadań Budżetu Obywatelskiego. Informacje na stronie internetowej bo.malopolska.pl lub w gablotce parafialnej.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z silikonowym różańcem na rękę. Dla najmłodszych nowy numer miesięcznika Staś.

12. Kalendarz liturgiczny: 

  • Poniedziałek- św. męczenników Kosmy i Damiana
  • Wtorek- św. Wincentego a Paulo, kapłana 
  • Środa- św. Wacława, męczennika
  • Czwartek- św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • Piątek- św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • Sobota- św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.