XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2024

1. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Różańcowe od wtorku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. Dodatkowo dla osób późno wracających po pracy, studiach i szkole nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 19:30. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Msze św. w niedziele miesiąca października o godz. 8:00, 10:00; 15:30 /po nabożeństwie różańcowym/. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00.

3. W środę po Mszy św. modlitwa i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci oraz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania od godz. 17:00. Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu za popełnione grzechy o godz. 18:00. Jednocześnie przypominam rodzicom, którzy nie potwierdzili rozpoczęcia drugiego roku przygotowania swoich dzieci do Bierzmowania o kontakt dzisiaj po Mszach św.

5. W I-sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

6. Poświęcenie różańca dla dzieci z klasy III w I-niedzielę miesiąca /06.10/ przed nabożeństwem różańcowym o godz. 14:45.

7. Wszystkie Róże Żywego Różańca zapraszam na nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę o godz. 15:00.

8. W ubiegłą niedzielę złożono ofiarę 6.203,00 zł. na pomoc poszkodowanym przez powódź. Kwota została przekazana na konto Caritas.

9. Bóg zapłać za składane dzisiaj w ramach składki inwestycyjnej ofiary na wymianę stropodachu w budynku przylegającym do plebanii. Dziękuję za ofiary wpłacane na konto parafialne.

10. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Aldonie Królik, Teresie Gruca, Sylwii Rakoczy, Grażynie Grzesiak oraz małżonkom Katarzynie i Przemysławowi Królik. Proszę kolejne osoby o włączanie się troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, poszukać zastępstwa za siebie. Podziękowanie dla pana Dariusza Wąsiołek za prace w zakrystii.

11. W Gościu Niedzielnym omówione stanowisko Watykanu wobec zjawisk w Medjugorie oraz historie osób poszkodowanych podczas powodzi.

12. Jest również październikowy numer miesięcznika: Mały Gość Niedzielny.

13. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • Wtorek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • Środa - św. Aniołów Stróżów
  • Piątek - św. Franciszka z Asyżu
  • Sobota - św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.