XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022

1. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do soboty o 17:30, a w niedzielę o 15:00. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Msze św. w niedziele października o godzinie: 8:00, 10:00 i 15:30. W dni powszednie o 18:00.

3. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Władysławy Grzesiak, Krystyny Drewniak, Olgi Duraj i Małgorzaty Majorek. Podziękowania dla pana Pawła Miki za zamontowanie barierek przy schodach na plebanię.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Rodziców dzieci klas III zapraszam na spotkanie w ramach przygotowań do I - Komunii Świętej.

5. W tym tygodniu przypada I - piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00.

6. Bóg zapłać za pomoc i przygotowanie uroczystości bierzmowania. Słowa wdzięczności dla rodziców młodzieży: za posprzątanie, udekorowanie kościoła i dar ołtarza złożony w kwocie 1.700zł na prace przy kościele. Dziękuję służbie kościelnej, panom: kościelnemu, szafarzowi i organiście oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

7. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary. Zebrana kwota wyniosła: 5.109,00zł. W tym w 19 podpisanych kopertach było 1.900,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w każdą drugą sobotę miesiąca do modlitwy za osoby zniewolone nałogami. W sobotę /8.10/ w czasie nabożeństwa różańcowego i podczas Mszy św. będziemy modlić się o łaskę wyzwolenia dla osób uzależnionych, a także o duchową wolność młodego pokolenia Polaków.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – m.in. artykuł o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce. W zakrystii jest do nabycia w cenie 12zł Gość Extra poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego Apostołce św. Faustynie.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - św. Franciszka z Asyżu
  • Środa - św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • Piątek - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Stanisława Grzesiaka - Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie