XXVII Niedziela Zwykła - 03.10.2021

1. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Władysławie Karolus, Marii Rosek, Marii Przebinda, Halinie Widurek.  Serdeczne podziękowania Panom za zdemontowanie zniszczonej belki krzyża misyjnego i zamontowanie tymczasowej do chwili wymiany na nowy krzyż. Dziękuję także za usunięcie gruzu z piwnic kościoła oraz uporządkowanie terenu wokół plebanii.

2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17:30, w niedziele o 15:00.

3. Msze św. w październiku w tygodniu o 18:00, w niedziele: 8:00, 10:30 i po nabożeństwie różańcowym.

4. Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na zakup oleju opałowego – zebrano kwotę 4.730,50 zł, a także za złożone na zakup rynien. Po przeliczeniu przez przedstawicieli Rady Parafialnej zebrano kwotę 6.151 zł, a następnie wpłacono na konto parafialne. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto.     

5. W odpowiedzi na apel ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z okazji Archidiecezjalnego Dnia Modlitw za Młodzież dzisiaj Młodzież Oazowa będzie zbierać po Mszach św. ofiary do puszek na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz parafii. Natomiast za tydzień z okazji XXI Dnia Papieskiego ofiara do puszek przeznaczona na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Poświęcenie różańca dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – jutro o 17:00. Zapraszam wraz z rodzicami.

7. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

  • o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego
  • o sile wiary opowiada reżyser filmu pt. Fatima 
  • o potędze modlitwy różańcowej

10. Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek - św. Franciszka z Asyżu
  • Wtorek - św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • Czwartek - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • Sobota - bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Matki Najświętszej.