XXVII Niedziela Zwykła - 06.10.2019

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św. Pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30 a po nim msza św. wieczorna. W niedziele października o godz. 15.00 a po nabożeństwie dodatkowa Msza św. W przyszłą niedziele wyjątkowo o godz. 15.00 będzie Msza św. (będziemy gościli ks. arba. Stanisława Nowaka), a po Mszy nabożeństwo różańcowe.

4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek przed kościołem po Mszach św. na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego w którym poruszająca opowieść o cudownych objawieniach Matki Bożej w Lourdes.

7. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Katarzynie Królik - Tyrka, Katarzynie Szewczyk – Nędza, Annie Banachowicz i Lucynie Żak – Elshahed.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 7 października - Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
  • 9 października - bł. Wincenty Kadłubek, biskupa.