XXVII Niedziela Zwykła - 6.10.2024

1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. Dodatkowo dla osób późno wracających po pracy, studiach i szkole nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 19:30. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie
w domu.

2. Dzisiaj poświęcenie różańca dla dzieci z klasy III o godz. 14:45.

3. Wszystkie Róże Żywego Różańca zapraszam na nabożeństwo różańcowe
dzisiaj o godz. 15:00.

4.  W środę po Mszy św. modlitwa i uczczenie relikwii św. Faustyny, natomiast w piątek św. Brata Alberta.

5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”

6. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary. Zebrana kwota wyniosła: 6.168,00 zł i 3 euro. W tym w podpisanych 23 kopertach było 2.400,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

7. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Bożenie Skrzyńskiej, Annie Przebinda-Spułowicz, Agnieszce Przebinda, Małgorzacie Józefczyk, Honoracie Rożenej i panu Tomaszowi Apostoł. Proszę kolejne osoby
o włączanie się troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, poszukać zastępstwa za siebie.

8W Gościu Niedzielnym przeczytać można ożywieniu parafii przez św. Szarbela, rozmowa z biskupem Vardenem, który wychował się w rodzinie luterańskiej, został katolikiem, mnichem i przewodniczącym Episkopatu Skandynawii oraz o reaktywowanym w Krakowie Bractwie Świętych Aniołów Stróżów.

9. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek- NMP Różańcowej
  • Środa- bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • Czwartek- bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  • Piątekśw. Jana XXIII, papieża
  • Sobota- bł. Jana Beyzyma, kapłana

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.