XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022

1. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do soboty o 17:30, a w niedzielę o 15:00. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Msze św. w niedziele października o godzinie: 8:00, 10:00 i 15:30. W dni powszednie o 18:00.

3. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Danuty Gruca, Ewy Makowskiej i Elżbiety Grzesiak oraz dla pana Łukasza Sobesto. Podziękowania dla panów Tadeusza Kowalika, Jacentego Przebindy, Stefana Kapusty, Kazimierza Wrony, Mariana Janasa, Wojciecha Skrzyńskiego i Oliwiera Skrzyńskiego za ułożenie płyt chodnikowych przy wejściu do zakrystii oraz prace wokół kościoła.

4. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za przyczyną św. Brata Alberta.

5. Czwartek /13.10/ – 105 rocznica zakończenia objawień fatimskich.

6. W piątek /14.10/ - pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, wychowawcach, katechetach. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie nauczycieli z parafii.

7. W przyszłą niedzielę z okazji XXII Dnia Papieskiego ofiara do puszek przeznaczona na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – wspierająca edukację uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce.

8. Od jutra w zakrystii można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa wypominki.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – m.in. o wielkiej mocy modlitwy mówi Czesław Lang, fenomen popularności ś.p. ks. Jana Kaczkowskiego. Jest jeszcze do nabycia w cenie 12zł - Gość Extra poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego Apostołce św. Faustynie.

10. Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - św. Jana XXIII, papieża
  • Środa - bł. Jana Beyzyma, kapłana
  • Czwartek - bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  • Sobota - św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.