XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021

„Trudno wejść do Królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność”- mówi Jezus do uczniów, zapraszając ich na drogę wewnętrznej wolności. Jego wyzwalające słowo dotyka i kształtuje także nasze serca. Otwórzmy się na Boże działanie, aby z większym zaangażowaniem i hojnością kroczyć Jego drogami.

1. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Zofii Sztaba, Sylwii Śmiech, Beacie Stępskiej, Stanisławie Mlostek oraz panu Stefanowi Kapusta.

2. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o 17.30, w niedziele o 15.00. Tym, którym trudniej dotrzeć do kościoła zachęcam do odmawiania różańca w domu. Pamiętajmy, że odmówienie części różańca łączy się z łaską zyskania odpustu.

3. Msze św. w październiku w tygodniu o 18.00, w niedziele: 8.00, 10.30 i po nabożeństwie różańcowym.

4. Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary do puszek na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz parafii. W sumie złożone kwotę 908,00 zł.

5. Dzisiaj z okazji XXI Dnia Papieskiego ofiara do puszek przeznaczona na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – wspierające edukację uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce.

6. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny.

7. We czwartek – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli oraz wychowawców naszą modlitwą.

8. W piątek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Przypomina o bólu wypełniającym serca rodziców. W modlitwie pomóżmy przetrwać im trudny czas.

9. Od dzisiaj można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych połączona z tą modlitwą w każdą ostatnią środę miesiąca. Kartki na wypominki są na stoliczku z gazetami.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

• o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych
  • o bólu i dramacie rodziców przeżywających utratę dziecka
  • o trwających do dzisiaj konsekwencjach zwycięskiej bitwy pod Lepanto i jej związku z różańcem

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Anielę Janas. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…

11. Z kalendarza liturgicznego:

• Wtorek - bł. Jana Beyzyma, kapłana
  • Środa - bł. Honorat  Koźmińskiego, kapłana
  • Czwartek - św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy
  • Piątek - św. Teresy od Jezusa, dziewicy doktora Kościoła
  • Sobota - św. Jadwigi Śląskiej

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.