XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2024

1. Dziś rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz cudu słońcaZapraszam na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. Dodatkowo dla osób późno wracających po pracy, studiach i szkole nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 19:30, w tym tygodniu prowadzone przez Radę Parafialną. Zapraszam do modlitwy w kościele, kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu.

2. Dzisiaj z okazji XXIV Dnia Papieskiego ofiara do puszek przeznaczona na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - wspierająca edukację uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce.

3. W środę po Mszy św. uczczenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej. W ten dzień przypada 46 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

4. W piątek o godz. 19:00 spotkanie osób z klas I szkoły średniej przygotowujących się do Bierzmowania.

5. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła paniom: Ewelinie Szabat, Agnieszce Adamczyk-Mądry, Wiesławie Wsołek, Zofii Królik, Agacie Stelmach. Proszę kolejne osoby o włączanie się troskę o Dom Boży, a jeśli ktoś nie może być osobiście proszę, poszukać zastępstwa za siebie. Podziękowanie za prace w tym tygodniu przy kościele dla panów: Tadeusza Kowalika, Stefana Kapusty, Sławomira Kapusty oraz Dariusza Wąsiołek.

6W zakrystii można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych i modlitwa wypominki w ostatnie środy miesiąca.

7W Gościu Niedzielnym przeczytać można m.in. o:sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, dzieciach nienarodzonych, które umierają bez chrztu św.

8. Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek- św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
  • Wtorek- św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • Środaśw. Jadwigi Śląskiej
  • Czwartek- św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • Piątek- św. Łukasza, ewangelisty
  • Sobota- bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Cecylię Boroń ze Ściejowic - Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie…