XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2022

1. Kończy się miesiąc różańcowy. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty o 17:30,w niedzielę o 15:00. Zapraszam do modlitwy w kościele, a kto nie może niech łączy się w modlitwie w domu. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych.

2. Msze św. w niedziele października o godzinie: 8:00, 10:00 i 15:30. W dni powszednie o 18:00.

3. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Stanisławy Sobesto, Haliny Korcel, Bożeny Kałuskiej, Barbary Steczko i Justyny Nizioł.

4. W środę Msza św. za wypominanych, a po Niej modlitwa - wypominki.

5. Sołtys wsi Jeziorzany zaprasza w dniu dzisiejszym o godz. 16:00 do Remizy OSP Jeziorzany na zebranie w sprawie budowy mostu. Na zebraniu będą przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, władze Powiatu Krakowskiego oraz Wójt Gminy Liszki.

6. Serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłym tygodniu z okazji Dnia Papieskiego ofiary do puszek, wspierające uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości w Polsce. Zebrana kwota wyniosła 980,50 i została przekazana na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”

8. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna na prace parafialne. Dziękuję za wpłacane ofiary bezpośrednio na konto parafialne.

9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zadbajmy o groby i porządek na cmentarzu.

10. W zakrystii można składać wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa - wypominki. Kartki na wypominki są na stoliku z gazetami.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim m.in. dodatek dla osób kolekcjonujących Biblię Audio – spis nagrań, o tym jak modlą się grekokatolicy. Jest także nowy numer miesięcznika dla najmłodszych: Staś w cenie 10 zł, a dla dzieci ze szkoły podstawowej miesięcznik: Mały Gość Niedzielny z dodatkiem w formie książeczki przedstawiającej postaci świętych pomagających nam w trudnych sytuacjach życiowych.

12. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa - bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
  • Piątek - św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.