XXX Niedziela Zwykła - 24.10.2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach niosących Ewangelię w rożnych zakątkach świata.

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Marii Grzesiak, Magdalenie Musiał, Klaudii Kopacz-Kubiś oraz panu Wiesławowi Guzik. Dziękuję również panom: Ryszardowi Paliś, Józefowi Lusina, Mateuszowi Rosek, Stefanowi Kapusta, Tadeuszowi Kowalik, Dariuszowi Wąsiołek za pracę porządkowe wokół kościoła i na plebanii.   

3. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o 17.30, w niedziele o 15.00. Komu trudniej dotrzeć do kościoła zachęcam do odmawiania różańca w domu.

4. Msze św. w październiku w tygodniu o 18.00, w niedziele: 8.00, 10.30 i po nabożeństwie różańcowym.

5. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej o godzinie 16.30 zapraszam małżonków do salki nad zakrystią na film o ratowaniu małżeństwa pt. FIREPROOF.

6. W środę Msza św. w intencji Zmarłych wypominanych oraz Wypominki

7. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca składka przeznaczona na cele inwestycyjne dotyczące wymiany rynien. Bóg zapłać za ofiary wpłacane również na konto parafialne.

8. W nocy z 30/31.10 pamiętajmy o zmianie czasu z letniego na zimowy.

9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym uporządkujmy groby osób bliskich. Pamiętajmy o sprawdzeniu opłat (co 20 lat) za miejsce na cmentarzu. Przygotujmy serca przez skorzystanie ze spowiedzi świętej - codziennie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym. 1.XI – na cmentarzu, przedstawiciele Rady Duszpasterskiej będą zbierać do puszek ofiary na utrzymanie cmentarza. 

10. W zakrystii można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Na stoliczku z gazetami znajdują się kartki na wypominki.

11. Od pierwszej niedzieli listopada Msze święte pozostaną o godz.: 8.00 i 10.30. Natomiast trzecia Msza święta będzie o godzinie 12.00.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

  • o przygotowaniach do ogłoszenia błogosławionym papieża Jana Pawła I
  • o misjonarkach posługujących w Kenii
  • o trudnej sytuacji przy naszej granicy z Białorusią

13. Jest nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej

14. Z kalendarza liturgicznego:

  • Wtorek - bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
  • Czwartek - św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.