XXX Niedziela Zwykła - 28.10.2018

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30, a po nim Msza św.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 14.00 Msza św. w naszym kościele za zmarłych wypominanych a następnie udamy się z procesją na nasz parafialny cmentarz, by polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. W piątki i soboty miesiąca listopada po Mszy św. modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki zyskania odpustu:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy).
  • Nawiedzenie cmentarza lub kościoła.
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjp”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież

6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 połączoną z modlitwami za zmarłych wypominanych.

7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek od godz. 17.30.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00.  Odwiedziny chorych z posługą sakramentu pokuty i komunii św. w sobotę 3.11 od godz. 9.00.

9. Dziękuję sprzątającym kościół: paniom Annie Jedynak, Lucynie Żak – El Shahed, Annie Grzesiak, Katarzynie Nędza – Szewczyk, Oldze Nowak.

10. W Gościu Niedzielnym o odpustach, jako sposobach pomocy tym. Którzy zmarli oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu. Jest też Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych na miesiąc listopad. polecam lekturę.

11. Odbiór relikwii 08.11. br. o godz. 18.00 Msza św. w kościele św. Mikołaja w Krakowie ul. Kopernika, oraz 17. 11 br. W Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii – o ile będzie duża liczba chętnych zamówimy autokar.

12. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te deum. Składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Składka w przyszłą niedzielę na budownictwo sakralne.