XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2022

1. Niedziela dzisiejsza to Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Panu Bogu za nasz Dom Boży, za budowniczych, dobrodziejów; za ks. Abp Stanisława Nowaka, za pierwszego proboszcza parafii śp. ks. Józefa Obyrtacza, oraz za wszystkich utrzymujących i dbających o kościól. Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynny śpiew Ciebie Boga wysławiamy

2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15:00, a jutro zakończenie o 17:30.

3. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W dni powszednie w tym tygodniu o 18:00.

4Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła dla pań: Iwony Królikowskiej – Pac, Danuty Adamczyk, Zofii Grzybek, Elżbiety Pająk i Agnieszki Adamczyk.

5W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym uporządkujmy groby osób bliskich. Pamiętajmy o sprawdzeniu opłat za miejsce na cmentarzu. Przede wszystkim przygotujmy serca przez skorzystanie ze spowiedzi świętej, jutro od godz. 17:00.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. o godzinie: 8:00, 10:00 oraz o 14:00 - za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Następnie udamy się w procesji na cmentarz z modlitwą za naszych zmarłych.

7. W ten dzień na cmentarzu, przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać do puszek ofiary na utrzymanie cmentarza. Ubiegłoroczne ofiary oprócz częściowej opłaty za wywóz śmieci pozwoliły dokonać prac: po usunięciu drzew zagrażających pomnikom, zakupiono i nasadzono ponad 20 drzewek, wykonano miejsce naskładanie śmieci, dokonano także inwentaryzacji cmentarza.  

8. Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 7:00 i 18:00. W te dni możemy zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Nawiedzając kościół pamiętajmy o przyjęciu Komunii św. oraz modlitwie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz o modlitwie wg intencji Ojca Świętego. Nawiedzając cmentarze do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni roku cząstkowy. Po Mszy św.modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

9W czwartek i sobotę kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi.

10. Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Proszę zgłosić chorych w zakrystii.

11Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na składkę inwestycyjną na prace przy kościele. Bóg zapłać także za ofiary wpłacane na konto parafialne.

12. W zakrystii można składać wypominki jednorazowe i roczne. Msza św. za zmarłych wypominanych w ostatnie środy miesiąca, następnie modlitwa - wypominki. Kartki na wypominki są na stoliku z gazetami.

13. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim m.in. artykuł: „Gdzie znajduje się niebo, czyściec i piekło?”, przedstawione są również sylwetki wielu świętych.

14. Kalendarz liturgiczny: 

  • Piątek- św. Karola Boromeusza, biskupa

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.