XXXI Niedziela Zwykła - 31.10.2021

1. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za Dom Boży, za budowniczych, dobrodziejów. Zwłaszcza za ks. Abp Stanisława Nowaka oraz pierwszego proboszcza parafii śp. ks. Józefa Obyrtacza, jak i za wszystkich, obecnie utrzymujących i dbających o miejsce święte. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziękczynny śpiew Ciebie Boga wysławiamy

2. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Monice Nowak, Teresie Gębarowskiej, Barbarze Gębarowskiej, Edycie Saługa, Zofii Kapusta, Marii Świątek, Małgorzacie Adamczyk oraz panu Dariuszowi Wąsiołek za montaż ogrzewacza elektrycznego w zakrystii. Dziękuję również pielgrzymom, którzy nawiedzili sanktuaria na Górze św. Anny i Prudniku za ofiarę przeznaczoną na chryzantemy.    

3. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na składkę inwestycyjną. Bóg zapłać także za ofiary wpłacane na konto parafialne.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. o godzinie: 8.00, 10.30 oraz o 14.00 - za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Następnie udamy się w procesji na cmentarz z modlitwą za naszych bliskich zmarłych.

5. Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 7.00 i 17.00. W te dni możemy zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Nawiedzając kościół pamiętajmy o przyjęciu Komunii św. oraz modlitwie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz o modlitwie wg intencji Ojca Świętego. Nawiedzając cmentarze do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni roku cząstkowy.

6. 1.XI – na cmentarzu, przedstawiciele Rady Duszpasterskiej będą zbierać do puszek ofiary na utrzymanie cmentarza. Dziękujemy za wsparcie.

7. Od środy do soboty Msza św. o godz. 17.00. Pól godziny wcześniej modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi.

8. W środę po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

9.  Spowiedź w I piątek miesiąca od godziny 16.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Dzisiaj proszę zgłosić chorych w zakrystii.

10. Od pierwszej niedzieli listopada Msze święte pozostaną o godz.: 8.00 i 10.30. Natomiast trzecia Msza święta będzie o godzinie 12.00.

11. Z racji nadchodzącego długiego weekendu spotkanie - dla uczniów z klas VII, VIII i I- szkoły średniej przygotowujących się do bierzmowania - w tym miesiącu będzie w I piątek miesiąca po Mszy św. 

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

  • o sensie naszego życia w podążaniu do świętości,
  • oraz kilka myśli o niebie.

13. W minionym tygodniu nasza wspólnota parafialna pożegnała śp. Stanisława Manie. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne odpoczywanie...

14. Z kalendarza liturgicznego:

  • Czwartek - św. Karola Boromeusza, biskupa

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.