XXXII Niedziela Zwykła - 06.11.2022

1. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W tym tygodniu w dni powszednie: wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00. W piątek z okazji Święta Niepodległości - Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 17:00.

2. W piątek i sobotę kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi.

3. W środę na 16:30 zapraszam na pierwsze spotkanie chłopców po klasie III, którzy chcą zostać ministrantami.

4. Po Mszy św. we środę modlitwy za wstawiennictwem św. Faustyny, w piątek za wstawiennictwem św. Brata Alberta.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11:30, w intencji naszego rodaka – śp. ks. Jana Matuzika, salwatorianina, którego pogrzeb był w piątek 04.11.

6. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła, podziękowanie dla pań: Doroty Sikora, Krystyny Gruca, Marii Kapusta, Barbary Korczek i Janiny Sobesto.

7. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 5.951,50 zł. W tym w 21 podpisanych kopertach było 1.990,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

8. Serdeczne podziękowanie Wam Drodzy Parafianie oraz naszym Gościom za wsparcie kwesty na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych prowadzonej przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Dziękuję za koordynację zbiórki paniom Danucie Janas i Małgorzacie Antos. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli zebraną kwotę – wyniosła 5.241,82 zł. oraz 5 euro. Została wpłacona na konto parafialne i pokryje wywóz śmieci. Warto wiedzieć, że 1 duży kontener to koszt 1.700,00 zł. Zachęcam do zabierania szkła i wypalonych wkładów. Bóg zapłać p. Kościelnemu, p. Organiście, p. Szafarzowi oraz LSO za przygotowanie oprawy liturgicznej i zapewnienie nagłośnienia w czasie procesji za zmarłych.

9. W przyszłą niedzielę /13.11/ - VI Światowy Dzień Ubogich. Ks. Abp Marek Jędraszewski prosi o wsparcie tego wydarzenia przez zbiórkę ofiar do puszek.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim m.in. artykuł dotyczący samotności, także przeżywania żałoby. Warto przeczytać o powstałym Muzeum Rotmistrza Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej.

11. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa - Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej
  • Czwartek - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Piątek - św. Marcina z Tours, biskupa
  • Sobota - św. Jozafata, biskupa i męczennika

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzenia wstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.
Wójt Gminy Liszki zachęca do wypełnienia Ankiety dotyczącej zainteresowania Mieszkańców Gminy Liszki zakupem węgla kamiennego.

W związku z procedowaną ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe gminy będą mogły włączyć się w proces sprzedaży węgla kamiennego, zakupionego po preferencyjnych cenach od spółek Skarbu Państwa. W celu uzyskania wiarygodnych danych na temat zapotrzebowania Mieszkańców naszej Gminy zakupem paliwa stałego w trybie i po cenach proponowanych ustawą uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych o wypełnienie ankiety. Ankiety są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.liszki.pl oraz w wersji papierowej w urzędzie. Należy je dostarczyć do Urzędu Gminy Liszki osobiście, przesłać na adres: Urząd Gminy Liszki, 32-060 Liszki, ul. Mały Rynek 2 lub drogą elektroniczną: ug@liszki.pl.