XXXII Niedziela Zwykła - 07.11.2021

1. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła - paniom: Annie Połyniak, Karolinie Zawackiej, Łucji Kapusta, Bernadetcie Dominiarczyk, Katarzynie Różańskiej.    

2. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną związaną z wymianą rynien. Przedstawiciele Rady Parafialnej przeliczyli złożone ofiary, które wpłacono na konto parafialne. Zebrana kwota wyniosła: 5.836,00 zł. W tym w 25 podpisanych kopertach złożono 2.470,00 zł. Bóg zapłać również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

3. Serdeczne podziękowanie Wam Drodzy Parafianie oraz naszym Gościom za wsparcie kwesty na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych prowadzonej przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej. Dziękuję za koordynację zbiórki paniom Danucie Janas i Małgorzacie Antos. Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej przeliczyli zebraną kwotę – wyniosła 4.902,81 zł oraz 1 euro. Została wpłacona na konto parafialne i pokryje wywóz śmieci. Warto wiedzieć, że 1 duży kontener to 1.701,00 zł. Zachęcam do zabierania szkła i wypalonych wkładów. Bóg zapłać p. Kościelnemu, p. Organiście i LSO za przygotowanie oprawy liturgicznej  Uroczystości Wszystkich Świętych, a p. Krzysztofowi za nagłośnienie na cmentarzu.

4.  Od pierwszej niedzieli listopada Msze święte pozostaną o godz.: 8.00 i 10.30. Natomiast trzecia Msza święta będzie o godzinie 12.00.

5. W czwartek Święto Niepodległości – o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszam.

6. W piątek i sobotę o 16.30 modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi, a w piątek po Mszy św. modlitwy za wstawiennictwem św. Brata Alberta

7. W przyszłą niedzielę V Światowy Dzień Ubogich. Koordynator w Archidiecezji Krakowskiej prosi o wsparcie tego wydarzenia przez zbiórkę ofiar do puszek. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

8.  Również w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 - Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy nawiedzili sanktuaria na Górze św. Anny i Prudniku.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

  • o niezwykłym małżeństwie Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę
  • o przygotowaniach do beatyfikacji /20.11/ polskiego ks. Jana Machy

10. Wczoraj pożegnany został w naszej parafii śp. Stanisław Przebinda. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne odpoczywanie...

11. Z kalendarza liturgicznego:

  • Wtorek - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • Środa - św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła
  • Czwartek - św. Marcina biskupa
  • Piątek - św. Jozafata biskupa i męczennika
  • Sobota - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.