XXXII Niedziela Zwykła - 08.11.2020

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, choć ostatnie wydarzenia powinny mobilizować nas do modlitwy za naszą Ojczyznę. Dlatego w środę o godz. 7.00 rano będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Wielu wyznawców Chrystusa na całym świecie płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 rano i wieczorem o godz. 17.00. W środę po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny.

4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu w modlitwach w piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej.

5. Msze św. w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek o godz. 7.00 rano i w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.00. Pół godz. przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę za przyczyną św. Jana Pawła II. Zachęcam do tej modlitwy szczególnie w tych trudnych czasach pandemii.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu paniom: Beacie Antosiewicz, Annie Wróbel, Elżbiecie Kukowskiej, Helenie Nowak, i Beacie Tyrała.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym o panującym chaosie informacyjnym, emocjach i zbiorowej histerii, utrudniającej merytoryczną dyskusję w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Czy też rozmowa z ekonomistą dr. Andrzejem Sadowskim i próba odpowiedzi na pytanie, czy polska gospodarka przeżyje drugie zamrożenie? Polecam lekturę. Jest też Mały Gość niedzielny dla najmłodszych na miesiąc listopad.

Msze św. w niedziele w naszym kościele 
o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

Kolejne obostrzenia to odległość nie mniejsza niż 1,5 metra ale nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 (do 29. listopada br.) a 1 osoba na 7 m od dnia 30 listopada 2020 roku.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca i męczennik w Kościele Zachodnim.
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.