XXXII Niedziela Zwykła - 10.11.2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Modlitwa jutro podczas Msz y św. o godz. 17.00. A za Ojczyznę modlimy się w poniedziałki, środy, piątki i soboty pół godziny przed Mszą św. wieczorną (zgodnie z zarządzeniem ks. abpa Marka Jędraszewskiego). Zachęcam do tej modlitwy – adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w ciszy.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Modlitwy za wypominanych w piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej. W środę modlimy się za przyczyną św. siostry Faustyny.

5. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i  konkretny kształt naszej Ojczyzny.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu: paniom Marii Stopa, Agacie Rosek, Alicji Stopa, Danucie Stawowskiej-Żak, Danucie Janas.

7. W przyszłą niedzielę - Dzień ubogich składka do puszek przed kościołem po Mszy św. przeznaczona na ten cel.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na zakup oleju opałowego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

9. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek rano o godz. 7.00 w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.