XXXIII Niedziela Zwykła - 13.11.2022

1. Przeżywamy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za składane dziś po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie tego wydarzenia.

2. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - kończąca kolejny rok liturgiczny.

3. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W tym tygodniu w dni powszednie: wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00.

4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła, podziękowanie dla pań: Ewy Żołnierczyk, Marii Witana, Anny Raputa, Krystyny Stopa i Marzeny Kaczmarczyk.

5. W środę na 16:30 zapraszam na spotkanie chłopców po klasie III, którzy chcą zostać ministrantami.

6. Po Mszy św. we środę modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

7. W piątek i sobotę kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi. W piątek zapraszam do modlitwy Róże Różańcowe Kobiet. Zelatorki proszę o podanie imion i nazwisk zmarłych członkiń z Róży.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim m.in. ostatnia płyta z cyklu Biblia – Audio, artykuł o świadomości historycznej Polaków związanej z chrześcijaństwem

9. Kalendarz liturgiczny:

• Czwartek - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Piątek - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • Sobota - bł. Salomei, zakonnicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzeniawstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jana Boronia - Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie