XXXIII Niedziela Zwykła - 14.11.2021

1. Przeżywamy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz V Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za składane dziś po Mszach św. ofiary do puszek przy kościele. Przyszła niedziela - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata -  kończy rok liturgiczny.

2.  Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła – paniom: Ewie Rosek, Anecie Stopa, Ewie Makowskiej, Katarzynie Dyda, Władysławie Karaś, Karolinie Karaś oraz panu Jacentemu Przebindzie, panu Kościelnemu z Małżonką za prace wokół plebani. Podziękowanie także panu Grabarzowi za uprzątnięcie śmieci na cmentarzu.

3. W środę po Mszy św. modlitwy przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej

4. W piątek i sobotę o 16.30 modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi. W piątek zapraszam do modlitwy Róże Różańcowe Kobiet. Zelatorki proszę o podanie imion i nazwisk zmarłych członkiń z Róży.

5. Zachęcam do nabycia albumu o naszej i okolicznych parafiach, jako prezent –pamiątkę. Cena albumu 99,00 zł.

6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - abp Stanisław Gądecki zwraca się z apelem, by w przyszłą niedzielę - 21 listopada po Mszach św. przeprowadzić kwestę przy kościołach i przekazać ofiary za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz pomocy migrantom.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytać można m.in. artykuły:

  • o wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej
  • o kolumbijskiej siostrze zakonnej przetrzymywanej przez 4 lata w niewoli przez dżihadystów
  • o świętych patriotach w niebie
  • o przygotowaniu do sobotniej beatyfikacji księdza Jana Machy

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Kukowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie...

9. Z kalendarza liturgicznego:

  • Środa - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Czwartek - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • Piątek - bł. Salomei, zakonnicy
  • Sobota - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy życzenia opieki Matki Najświętszej.