XXXIII Niedziela Zwykła - 17.11.2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. III Światowy Dzień Ubogich – tegoroczne hasło – wzięte z psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”  - składka do puszek na ten cel po Mszy św. przed kościołem. Bóg zapłać za ofiary. Zakupiono 1500 litrów oleju opałowego. Bóg zapłać za ofiary.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa, jako Pana naszych serc.

4. W środy modlitwy za przyczyną bł. Hanny Chrzanowskiej po Mszy św. wieczornej. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

W czwartek  ks. kard. Stanisław Dziwisz przekazał naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

6. Dziękuję sprzątającym kościół w ubiegłym tygodniu, paniom: Marii Rosek, Joalncie Przebinda, Halinie Widórek, i panom Tadeuszowi Brzyszczyk i Władysławowi Karolus.

7. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna – za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Czekamy na decyzję przyznania dotacji na ocieplenie kościoła – wszystkie stosowne dokumenty zostały złożone w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

8. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. + Stanisława Tyrałę z Jeziorzan – Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 14.00 a pół godziny wcześniej różaniec w kościele przy trumnie zmarłego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu w modlitwie:  Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 XI – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.