XXXIII Niedziela Zwykła - 18.11.2018

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

4. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych w piątki i soboty po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Dziękuję sprzątającym kościół paniom Bogusławie Gorzelnik, Krystynie Knap, Joannie Wąsik, Barbarze Stopa oraz panu Leszkowi Suchockiemu.

6. W Gościu Niedzielnym Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów, czy też, jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość?

7. Msze św. w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 7.00 rano w pozostałe dni o godz. 17.00.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na zakup oleju opałowego. A przed kościołem zbiórka do puszek na ubogich (jak o to prosił ks. abp Marek Jędraszewski w pierwszą niedzielę listopada). W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Przeznaczona na wymianę okien na chórze. Jest jeszcze w planie wymiana oświetlenia prezbiterium. Udało się sfinalizować zakup nowego rzutnika i przy okazji ekranu. Oazie młodzieży dziękuję za użyczenie swojego rzutnika, który służył nam przez ten czas.

9. W przyszłym tygodniu na Mszy św. o g.dz. 10.30 będziemy gościli Chór Gaudium z Kłaja. Po Mszy św. zapraszam na koncert pieśni patriotycznych.

10. Mamy już relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej i św. siostry Faustyny. Dziękuję za obecność zarówno w parafii św. Mikołaja w Krakowie, jak i wczoraj w Sanktuarium w Łagiewnikach. Służbie Liturgicznej, która pod kierunkiem Karola przygotowała asysty oraz parafianom. Uroczystego wniesienia do kościoła dokona ks. Abp. Stanisław Nowak, nasz Rodak w dniu 16.12 br. na Mszy o godz. 10.30.