XXXIV Niedziela Zwykła - 20.11.2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku Liturgicznego - Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczęcie Adwentu.

2. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłym tygodniu na Światowy Dzień Ubogich. Koordynatorowi tego wydarzenia przekazano zebrane kwotę 644,10zł.

3. Msze św. w niedziele listopada o godz.: 8:00, 10:00 i 11:30. W tym tygodniu w dni powszednie: wtorek i czwartek o 7:00, pozostałe dni o 17:00.

4. Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła, podziękowanie dla pań: Agnieszki Gruca, Agnieszki Wiemer, Zofii Steczko, Marii Makowskiej, Haliny Królik i Anny Stawowskiej.

5. W piątek i sobotę kwadrans przed Mszą św. modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami jednorazowymi. W piątek zapraszam do modlitwy Róże Różańcowe Mężczyzn. Zelatorów proszę o podanie imion i nazwisk zmarłych członków z Róży.

6. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci, które pragną śpiewem chwalić Pana Boga. Próba śpiewu z osobami prowadzącymi o godz. 9.15.

7. W przyszłą niedzielę z racji ostatniej niedzieli miesiąca – składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego – w nim m.in. o Jezusie Chrystusie jedynym Władcy. Za tydzień w „Gościu Niedzielnym” jubileuszowy kalendarz ścienny na 2023 r. z wizerunkami polskich świętych.

9. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • Wtorek - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • Czwartek - św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy
  • Piątek - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam życzeniawstawiennictwa Matki Bożej i opieki świętych Patronów.Policja ostrzega przed nasilonymi włamaniami i kradzieżami na naszym terenie. Prosi jednocześnie o zwrócenie uwagi na niepokojące zachowania.


Przez czas Adwentu w dniach 27.11-15.12, będzie możliwość wsparcia małych pacjentów z oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zbiórka dotyczy pampersów w rozmiarach 4, 5 i 6. Przyniesione rzeczy należy składać pod schodami prowadzącymi na chór. Całość akcji niesienia pomocy będzie koordynować pani Aneta Żołnierczyk, która zajmuje się już tym dziełem od 10 lat. 

Dla osób, pragnących wesprzeć tę pomoc także datkami materialnymi, będzie w tym czasie wystawiona w kościele skrzynka na ofiary, za które zostaną zakupione potrzebne dla chorych dzieci środki. Bóg zapłać za włączenie się do tego dzieła pomocy!